Oprócz spływów kajakowych organizujemy wycieczki kajakowe z przewodnikiem. Są one szczególnie popularne wśród osób, które nie czują się jeszcze pewnie w kajaku.

Wycieczka prowadzona jest przez 2 osoby z naszej firmy,
które służą jednocześnie jako instruktorzy. Tempo każdej wycieczki dostosowane jest do konkretnej grupy. Płyniemy powoli, nie spieszymy się. Po drodze odwiedzamy ciekawe miejsca, często mało znane zabytki okolic Szczecina. Większość wycieczek odbywa się po terenie Parku Krajobrazowego Doliny Dolnej Odry (Międzyodrze). Wybieramy się także na wycieczki miejskie (Wały Chrobrego, okolice Portu, Szczecińska Wenecja).

Trasa
Trasa typowej wycieczki to 10-12km. Osoba o przeciętnej kondycji fizycznej pokona ją bez trudu. Trasa może ulec zmianom czy - w skrajnych przypadkach - skróceniu, zależnie od warunków pogodowych. Zawsze jednak staramy się, aby uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki, oferując dodatkowe atrakcje.

Czas
Wycieczka zaczyna się zwykle ok 10:00, a kończy o 15:00 w tym samym miejscu. Jest to szacowana godzina, która może nieco się przesunąć.

Niezbędny ekwipunek
Zawsze należy pamiętać o niezbędnym ekwipunku:
krem do opalania - zdarzają się oparzenia słoneczne, czapka(!), kurtka przeciwdeszczowa - pogoda potrafi zaskoczyć, suche ubranie - można się pomoczyć, butelka z napojem.

Organizacyjne
Do każdego kajaka dołączony jest wodoszczelny worek Alpinus Dripak na ubrania. Każdy uczestnik otrzymuje kamizelkę asekuracyjną. Ubezpieczenie NW uczestników wliczone jest w cenę wycieczki.

Jak się zapisać?
Podobnie jak ma to miejsce ze spływami kajakowymi, prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy. Zwykle obsługujemy grupy znajomych lub całe rodziny. Zależnie od oczekiwań uczestników proponujemy trasy o różnym charakterze i łatwości.