Spływy kajakowe jednodniowe w okolicach Szczecina

Wycieczki kajakowe po MiędzyodrzuMiędzyodrze

Wodna dżungla kwardans jazdy od centrum Szczecina. Fantastyczne łąki pocięte labiryntem stuletnich kanałów. Ostoja przyrody i absolutnej ciszy. Dobre miejsce, by zobaczyć na żywo bielika lub zimorodka.

Rzeki Płonia i Ina

Dzwie najładniejsze i mało znane rzeki w okolicach Szczecina. Pierwsza, płynąca w granicach miasta a jednak dziksza, dla szukających odrobiny przygody. Druga dla zwolenników ciszy, absolutnego relaksu i sielskich widoków.

Szczecińska Wenecja

Pod tą nazwą kryje się jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na mapie Szczecina. Pozostałości stuletniej zabudowy przemysłowej, stojące nad samą taflą Odry. Mało kto widział, mało kto wie. A warto odwiedzić. Oczywiście kajakiem.


Dotąd Płonia słynęła z dużej ilosci "zwałek", czyli przewróconych drzew, zalegających w nurcie. Ostatnio została jednak oczyszczona z trudniejszych przeszkód, co w połączeniu z pięknym lesistym krajobrazem, głębokimi jarami i ostrymi zakolami, sprawia że można tu spędzić wspaniałą rodzinną wyprawę. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, bez wyczerpujących przeniosek. Jeśli pierwszy raz zasiądziesz w kajaku, to z pewnością rzeka dla Ciebie.Zapewniamy najnowocześniejszy sprzęt - bezpieczne i stabilne polietylenowe kajaki, lekkie wiosła, kamizelki asekuracyjne. Do każdego kajaka dodajemy szczelny worek na bagaże Alpinus Dripak. Stworzyliśmy unikalną mapę Płoni, specjalnie na potrzeby naszych klientów. Żadna inna firma nie może się tym pochwalić.

kajaki szczecin

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Nakrycie głowy, krem od słońca. Jeśli pada, założyć coś na deszcz. Zawsze warto mieć ubranie na zmianę. Buty stare i wygodne (NIE japonki). Uwaga, można się wybrudzić! Worek na śmieci. Napój i jedzenie!

kajaki szczecin

JAK TO WYGLĄDA?

Każdy uczestnik, poza kajakiem i wiosłem, otrzymuje kamizelkę asekuracyjną. Na kajak przypada też worek wodoszczelny na cenne rzeczy. Grupa płynie sama. Otrzymujcie mapki rzeki i wskazówki odnośnie ewentualnych przenosek. Kiedy cała grupa dotrze na miejsce, dzwonicie i czekacie na odbiór.

kajaki szczecin

ILE TRWA SPŁYW?

W zależności od rzeki, pogody, wieku i kondycji uczestników oraz ilości postojów spływ trwa od 3 (Międzyodrze) do 5-6 godzin (Ina, Płonia).

kajaki szczecin

PRZEWODNIK

Grupa może płynąć z przewodnikiem (szczególnie preferowany na Międzyodrzu). Całkowity koszt spływu wzrasta wtedy o 250 zł.

kajaki szczecin

CZY MOGĘ WZIĄĆ DZIECI?

Oczywiście tak. Dziecko płynie w kajaku z osoba dorosłą i znajduje się pod jego opieką. Nie wypożyczamy kajaków osobom niepełnoletnim.

kajaki szczecin

JAK Z TRANSPORTEM?

Jeśli przyjechaliście samochodami, to po spływie przewozimy kierowców (maks. czterech) do miejsca startu (w przypadku Płonii i Iny). Zarówno z Dąbia jak i Dziewoklicza jest również dobra komunikacja autobusowa z centrum.

kajaki szczecin

DOŚWIADCZENIE?

Doświadczenie się przydaje, ale nie jest absolutnie koniecznie. Z reguły po pierwszych 10 minutach płynięcia zdobywa się umiejętności potrzebne do przetrwania spływu.

kajaki szczecin

ŚRODOWISKO

Ważne: nie śmiecimy, nie płoszymy zwierząt, żyjemy w zgodzie z wędkarzami (witanie się jest mile widziane i łagodzi atmosferę jeśli spłoszyliśmy ryby).